Drewniane puzzle dla dzieci – tradycyjne zabawki dla rozwoju malucha

Chyba każdy z nas pamięta ten beztroski czas, gdy miało się w posiadaniu tylko kilka zabawek. Najpopularniejszymi z nich były drewniane klocki, dzięki którym dziecko mogło zbudować garaże, budynki, parkingi, tory wyścigowe. Kreatywność, połączona z wyobraźnią, pozwalała na wielogodzinną zabawę z innymi dziećmi. Drewniane puzzle dla dzieci, składające się z kilku bądź kilkunastu elementów, mogą również kształcić koordynację wzrokowo – ruchową, a także uczyć logicznego i analitycznego myślenia. Dlaczego więc warto je kupić?

Zabawa dla całej rodziny

Układanie puzzli, szczególnie tych, które mają wiele elementów, może pochłonąć całą rodzinę i być pretekstem do spędzania wspólnie czasu. Scala to ze sobą wszystkich członków, a dziecku daje poczucie, że jest w kochającej rodzinie. To ciepło rodzinne jest istotne dla jego rozwoju. W ten sposób może czuć się swobodnie i mieć oparcie w swoich rodzicach. I to właśnie rodzice powinni przyłożyć szczególną wagę właśnie do tego aspektu. Puzzle z drewna w początkowej fazie rozwoju dziecka są proste. Przedstawiają one kolorowe obrazki, m.in. z samochodami, zwierzętami, krajobrazem lub ciekawymi postaciami.  Przykują uwagę dziecka, które może samodzielnie dopasowywać fragmenty puzzli i utworzyć z niego prawidłową kompozycję. Przykładowe puzzle znajdziesz na stronie https://edukatorek.pl/53-puzzle-dla-dzieci.

Czy puzzle to zabawka edukacyjna?

Zabawki terapeutyczne to przede wszystkim takie, które rozwijają, bawią i edukują jednocześnie. Puzzle z pewnością należą do tych wszystkich trzech grup. Mogą jednocześnie nieść radość z zabawy dzieciom, ale również kształtować ich umiejętności i dodatkowo rozwijać. Odkrywanie świata, poznawanie nowych rzeczy przez malucha, odbywać się może za pomocą zabawek, a sama zabawa będzie dla niego nauką. Puzzle drewniane będą fantastycznym prezentem już dla kilkumiesięcznego malucha. Same puzzle wykonane z drewna są trwałe i odporne na zamoczenie lub zgięcie, co jeszcze bardziej podkreśla ich zalety.

Układanki z drewna uczą pokory i cierpliwości

Kto raz składał obrazki z puzzli ten wie, że potrafią one być dobrym nauczycielem w kwestii cierpliwości i spokoju. Z czasem, gdy dziecko będzie układać elementy składające się z setek kwadracików, na własnej skórze przekona się, że nie jest to takie proste. Natomiast rodzic, kupując puzzle dla swojej pociechy, będzie miał na uwadze, że jest to znakomity trening dla pamięci, koncentracji i rozpoznawania kształtów.

Rekomendowanie artykułu