Jak zrobić eko zabawkę?

Ekologiczne rozwiązania stają się dzisiaj jak najbardziej popularne ale i potrzebne. Dbanie o środowisko to cel wielu instytucji, ale też prywatnych osób. Jak najbardziej można dbać o naszą planetę podczas codziennych sytuacji, ograniczając korzystanie z tworzyw sztucznych. Wiele osób stara się wykorzystywać swoją kreatywność także do tego, by tworzyć ekologiczne zabawki. Nie musi to być skomplikowane. Jak w takim razie wykonywać ekologiczne zabawki?

Ekologiczne zabawki – jak zrobić?

Ekologiczne zabawki wcale nie muszą być skomplikowane i wykonane z drogich czy nietypowych materiałów. Bardzo łatwo wykonamy zabawki dla dzieci z rzeczy, które już mamy w domu. W zależności od zainteresować dziecka można przygotować dla niego odpowiednie zabawki. Surowce, które można ponownie użyć pozwolą na wykonanie zabawek.

Ekologiczne zwierzątka

Na pewno w swoim domu będziemy mieli dostęp do rolek po papierze toaletowym, kredek, farb, kleju i kolorowego papieru. Właśnie takie podstawowe materiały mogą nam posłużyć do wykonania zwierzątek dla dziecka. Dosłownie w kilka chwil uda się stworzyć tułów zwierzaka z rolki po papierze toaletowym. Inne części ciała wytniemy z papieru i uda się stworzyć zwierzątka, które będą świetną zabawką.

Ekologiczny wąż z nakrętek

Okazuje się, że w bardzo łatwy sposób można stworzyć także węża wykorzystując do tego tylko nakrętki po napojach. Na pewno takie znajdziemy u siebie w domu, wystarczy odkładać je po wypiciu napoju. Wykonanie węża z nakrętek jest niesamowicie proste. Wystarczy, że zrobimy dziurki na środku każdej nakrętki i nawleczemy je na sznurek. Supełek na końcu pozwoli zawiązać zabawkę i będzie ona gotowa. W dosłownie kilka chwil można stworzyć prostą zabawkę dla dziecka.

Domki dla lalek

W bardzo łatwy sposób można wykonać także zabawkę ekologiczną jaką będzie domek dla lalek. Wystarczy, że znajdziemy sztywne pudełko i wytniemy w nim drzwi, okna. Właśnie tutaj dziewczynki będą mogły się bawić lalkami. Dodatkowo przy odrobinie chęci wykonamy z łatwością także mebelki z listewek. Domek dla lalek łatwo można wykonać także z dużej butelki po płynie do prania. Wytniemy w niej drzwi i okna i gotowe. Można tutaj zapraszać lalki.

Rakieta kosmiczna z butelki

Doskonałą zabawką dla chłopca może okazać się rakieta kosmiczna wykonana z butelki. Wystarczy, że dokleimy do niej skrzydła ze starego kartonu, ozdobimy folią aluminiową lub kolorowym papierem i gotowe. Taką zabawką dziecko będzie się bawić bez końca.

Rekomendowanie artykułu