Jakie kwiaty na wesele?

Przygotowania do ślubu i wesela obejmują wiele działań. Sporo wcześniej trzeba zaplanować wystrój sali, ubiór pary młodej, zaprosić gości i jeszcze inne rzeczy. Również wybór kwiatów na wesele ma ogromne znaczenie. Podczas wyjątkowej ślubnej uroczystości trzeba zadbać o ten element wizerunku Pary Młodej. Nawet kilka tygodni przed planowanym ślubem warto zaplanować wybór kwiatów. Jakie kwiaty na wesele okażą się idealne?

Czym się kierować przy wyborze kwiatów?

Na pewno trzeba przemyśleć to, jakie mamy oczekiwania co do wyglądu, kolorów czy rodzaju kwiatów. Upodobania mogą być bardzo różne i to zrozumiałe, że to Para Młoda musi się zdecydować na konkretne rośliny na wesele. Również budżet może być jednym z czynników, jakie chcemy wziąć pod uwagę wybierając kwiaty na wesele. Kwiaty często są dopasowywane także do wyglądu i koloru sukni ślubnej.

Część Par Młodych nie ma jasno ustalonych preferencji jeśli chodzi o kwiaty, więc zawsze można poszukać inspiracji w Internecie czy czasopismach, katalogach ślubnych. Doskonałą opcją zawsze jest klasyka i tutaj mowa o różach, peoniach, orchideach czy liliach. Te kwiaty zawsze będą strzałem w dziesiątkę. Podczas wybierania kwiatów na wesele można wziąć pod uwagę także kolor czy dopasowanie ich do znaku zodiaku.

Sezonowość kwiatów

Oczywiście wiadomo, że musimy się także zastanowić nad tym, czy dane kwiaty będą w ogóle dostępne w dość sporych ilościach. Jeśli wymarzymy sobie kwiaty, które nie są obecne w konkretnej części roku to na pewno sporo za nie zapłacimy. Warto pamiętać, że kwiaty wiosenne to tulipan, bez, konwalia, frezja, narcyz, zawilec, szafirek, jaskier. Do kwiatów letnich z kolei zalicza się róża, lawenda, dalia, piwonia, gladiola, słonecznik, gardenia, hortensja, eustoma, gipsówka, kalla, ostróżka. Jesienią łatwo dostępne są goździk, jarzębina, róża, dalia, hortensja, wrzosiec, alstremeria. Kwiaty zimowe to ciemiernik, hiacynt, poinsecja, amarylis, tulipan.

Kolor kwiatów

Szczególnie Panny Młode zwrócą uwagę na kolor kwiatów. Na pewno nie jest on bez znaczenia. Powinien być dopasowany do koloru sukni ślubnej, wybranego motywu przewodniego czy wystroju sali. Jak najbardziej kolor kwiatów musi całkowicie współgrać z barwami pozostałych elementów dekoracyjnych, ale jednocześnie stanowić element wyróżniający.

Do bukietu Panny Młodej przykłada się dużą wagę i warto zadbać o to, by był on ciemniejszy od koloru sukni ślubnej. W wiązance ślubnej można zaakcentować także kolory, jakie występują w kreacji Panny Młodej. Bukiet powinien być także dopasowany do włosów oraz karnacji Panny Młodej.

Rekomendowanie artykułu