Jakie zabawki dla 2 miesięcznego dziecka?

Zabawki są częstym prezentem, jaki wręczamy maluchowi i to nawet noworodkowi. Wbrew pozorom mają one wpływ na rozwój dziecka i są także lekarstwem na nudę. W zależności od wieku dziecka można mu podarować odpowiednią zabawkę. Warto wiedzieć, z czego najbardziej ucieszy się dwu miesięczne niemowlę. Wtedy można wręczyć takiemu dziecku zabawkę idealną dla jego potrzeb.

Kolorowa intrygująca zabawka – balonik

Nikogo nie dziwi fakt, że maluszek z reguły tylko śpi, je, ale wcale nie znaczy to, że są to jego jedyne zajęcia w ciągu dnia. Właśnie dzięki zabawce jaką jest balonik może mieć odrobinę zabawy. Dwumiesięczne dziecko na pewno będzie z przyjemnością przyglądało się wirującemu balonikowi w wyrazistym kolorze. Można zawiązać taki balonik przy łóżeczku i będzie to idealna rozrywka dla malucha. Będzie za nim wodził wzrokiem i próbował złapać balonik.

Atrakcja dla maluszka – grająca  karuzela

Dwumiesięczne dziecko jest bardzo ciekawe świata i umie już o wiele więcej niż miesiąc wcześniej. Zdecydowanie będzie podążać wzrokiem za interesującymi go zabawkami takimi jak właśnie grająca karuzela. Dodatkowo dźwięki będą zachwycały malucha, więc będzie on obserwować grające urządzenie. Maluszek na pewno zabawi się karuzelą, będzie ją łapać i z chęcią spróbuje włożyć niektóre elementy do buzi.

Grzechotka dla dwumiesięcznego dziecka

Dwumiesięczne dziecko jeszcze jest malutkie i dopiero rozwija wszystkie swoje umiejętności, jednak może się zaciekawić grzechotką. Choć raczej nie będzie w stanie jeszcze porządnie nią potrząsać to na pewno je zaintryguje taka zabawka. Wystarczy włożyć dziecku grzechotkę w rączkę i śledzić jego pierwsze ruchu zabawką, która wydaje dźwięki.

Mata edukacyjna dla maluszka

Wśród wielu zabawek dla maluszków na pewno trzeba wymienić matę edukacyjną. Właśnie taka zabawka zaciekawi dziecko, ponieważ zapewnia dziecku dużą swobodę, ale też wspomaga rozwój ruchowy maluszka. Oczywiście korzystanie z takiej maty musi się odbywać w obecności rodziców, ale właśnie tutaj dziecko będzie mogło wykonywać swoje pierwsze ruchy, na przykład obrót z pleców na brzuszek i odwrotnie. Maty edukacyjne także są bardzo kolorowe, co sprawia, że dziecko przygląda się im bez końca i poznaje obrazki, jakie się na niej znajdują.

Rekomendowanie artykułu