Jakie zabawki do kąpieli dla niemowlaka?

Kąpiel dziecka to na pewno ważne i odpowiedzialne zadanie dla każdego rodzica. Jednak nie zawsze jest tak, że dziecko jest wręcz zachwycone na myśl o kąpieli. Niektóre dzieci wskakują do wanny z radością, a w przypadku innych może być zupełnie inaczej. Część dzieci po prostu boi się wody i trzeba wielu starań, by zachęcić je do kąpieli. Rodzice mogą stworzyć dziecku podczas kąpieli zabawę. W takim razie jakie zabawki do kąpieli dla niemowlaka?

Zabawki do wanny – warto je mieć?

To całkiem normalne, że niekiedy dziecko boi się kąpieli. Może być wręcz trudno skłonić je do samego wejścia do wanny, nie mówiąc już o umyciu całego ciała, uszu czy włosów. Właśnie dlatego ciekawe zabawki mogą okazać się zbawienną pomocą, bo zachęcą malucha do umycia się. Kąpiel też nie będzie się kojarzyć dziecku z czymś przykrym. Odpowiednio dobrana zabawka dla niemowlaka może także poprawić jego sprawność manualną i kreatywność. Można śmiało decydować się na kupno zabawek do kąpieli dla niemowlaka.

Jakie zabawki do wanny dla malucha

Dzieci z reguły kochają wodę i cieszą się, gdy mogą widzieć zabawki, jakie dryfują na wodzie w wannie. Doskonałe dla maluchów okazują się kubeczki i małe pojemniki, dzięki którym można przelewać nabraną do nich wodę. Konieczne jest tylko pilnowanie, żeby maluch nie napił się wody z płynem do kąpieli.

Nawet niemowlaki będą zainteresowane piłeczkami, rybkami i stateczkami, jakie możemy umieścić w wannie. Zabawki tego typu doskonale unoszą się na wodzie, więc maluch będzie nimi zaciekawiony i kąpiel stanie się przyjemną zabawą.

Książeczki do kąpieli – wspaniała zabawka

Podczas kąpieli bardzo łatwo można zabawiać dziecko także kolorowymi książeczkami, które nie zniszczą się podczas kontaktu z wodą. Książeczki kąpielowe są doskonałe, ponieważ wykonano je z materiałów takich jak pianka EVA. Maluszek może je moczyć w wodzie i dotykać mokrymi rączkami. Dziecko na pewno zajmie się taką książeczką, a w tym czasie rodzic będzie mógł kąpać dziecko.

Zabawki do kąpieli – jak je wybierać?

Decydując się na zakup zabawek do kąpieli dla niemowląt trzeba przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie malucha. Jak najbardziej trzeba wcześniej przeczytać w opisie zabawki czy został on odpowiednio przetestowany i czy nie zawiera w swoim składzie niebezpiecznych substancji. Na większości zabawek znajdują się informacje o tym, dla dzieci z jakiego przedziału wiekowego są one dobre. Dzięki zwracaniu uwagę na takie szczegóły uniknie się ryzyka zakrztuszenia się dziecka małym elementem zabawki.

Rekomendowanie artykułu